Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
Rejestr Działalności Regulowanej
mapa
lgd
Powitanie
Witamy na stronie internetowej Gminy OsiekUWAGAWyświetlana strona ma charakter archiwalny!
Aktualny adres serwisu internetowego Gminy Osiek to www.gminaosiek.pl
Świąt napełnionych Bożą radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
Pełnego wiary i optymizmu.
Szczęścia i powodzenia życzą


Wójt Gminy Osiek Przewodniczący Rady Gminy Osiek
Kazimierz Wolfram Jerzy Michałowski
oraz Pracownicy Urzędu i Radni Gminy
Osiek


Parafia w Osieku Rypińskim na uroczystościach w Toruniu
30 września 2017 r. w parafii pw. św. Józefa w Toruniu u Ojców Redemptorystów miała miejsce uroczystość 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy (rocznica przypada 01.10.2017 r.). Uroczystościom przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. Wygłosił kazanie, w którym podkreślił wartość modlitwy i nieustannej opieki Maryi w życiu Kościoła i każdego człowieka. Nawiązał do historii naszego narodu i przypomniał słowa ks. prymasa Augusta Hlonda: „Zwycięstwo jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku Rypińskim wraz z proboszczem ks. kan. Stanisławem Bednarskim, wikariuszem i wiernymi. Parafia Osiek została osobiście zaproszona przez kustosza Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu - . o. Wojciecha Zagrodzkiego CSsR.

Ostrzeżenie meteorologiczne 04.10.2017
WCZK informuje, ze nocy z 5 na 6 października 2017r. przez teren województwa kujawsko-pomorskiego możne przejść front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą - intensywne opady deszczu połączone z wiatrem o prędkości przekraczającej 100 km/h.

W związku z powyższym informuje się ludność o ewentualnym zagrożeniu, konieczności zabezpieczenia budynków, plonów oraz sprzętu.
Zmarł Sołtys
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 września 2017 roku
zmarł Pan Zenon Leszek Wasielewski Sołtys wsi Szynkowizna.

Rodzinie zmarłego
najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia
składają


Wójt Gminy Osiek, pracownicy Urzędu Gminy Osiek,
Przewodniczący Rady oraz Radni Gminy Osiek.
Operacje realizowane w ramach PROW 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów
Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”


Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” pn. „Modernizacja drogi gminnej w miejscowości Tadajewo" mająca na celu rozwój infrastruktury drogowej, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz utworzenie sprawnego połączenia komunikacyjnego z drogą wojewódzką poprzez modernizację drogi na odcinku 1948,50 m współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji:

Realizacja operacji wpłynie na rozwój infrastruktury drogowej, zwiększy się także bezpieczeństwo ruchu drogowego, a także nastąpi poprawa dojazdów do zabudowań poprzez utworzenie sprawnego połączenia z drogą wojewódzką.


Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze
Zjawisko: silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie - subregion południowo-wschodni

Ważność: od godz. 16:00 dnia 13.09.2017 do godz. 03:00 dnia 14.09.2017
Przebieg: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 75 km/h, z południa i południowego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: ostrzeżenie może być kontynuowane. W województwie kujawsko-pomorskim obowiązują: Do godz. 03:00 dnia 14.09.2017 OSTRZEŻENIE nr 56 na SILNY WIATR/1 wydane o godz. 12:26 dnia 13.09.2017 na subregion północno-zachodni.

Dyżurny synoptyk: Małgorzata Miłkowska

Źródło informacji: IMGW-PIB, ostrzeżenie meteorologiczne nr 57
Bezpłatny wywóz przedmiotów wielkogabarytowych
Urząd Gminy w Osieku uprzejmie informuje,

że w dniach 22-23 września 2017 r.

organizuje dla mieszkańców Gminy Osiekbezpłatny wywóz

przedmiotów wielkogabarytowych
(stare łóżka, wersalki, krzesła, szafy, meble, biurka, dywany, gumolity, art. rtv, agd tj. telewizory, komputery, lodówki, pralki itp., oraz opony od samochodów osobowych w ilości 4 sztuk, baterie i akumulatory)Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem tel. 56 498 20 21

lub w siedzibie firmy PGK w Brodnicy na ul. Gajdy 13,

nie później niż do 20.09.2017 r., do godz. 15.00.
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE 2017
Tegoroczne Dożynki Gminno – Parafialne odbyły się w dniu 2 września 2017 w Strzygach. Odprawiona została uroczysta msza święta dziękczynna za szczęśliwe ukończenie żniw i zebrane plony, którą odprawił Proboszcz Parafii Strzygi Ks. Maciej Jastrzębski. W trakcie mszy złożono dary, owoce ziemi oraz pracy rąk ludzkich.
Po mszy świętej uroczysty korowód, który przeszedł drogą miejscowość Strzyg na plac przed Szkołę Podstawową .Przemarszowi towarzyszyła orkiestra dęta. Z uwagi na niekorzystną aurę goście jak i mieszkańcy zebrali się w nowo wybudowanej hali sportowej by tam kontynuować uroczystości dożynkowe.