Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej
Tablica pamiatkowa

12 czerwca 2011r.


Uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową.


12 czerwca br. o godz. 11:00 w Kościele Parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Osieku uroczyście odsłonięto tablicę oddającą hołd tym, którzy oddali życie i tym, którzy przeżyli a dzieciństwo spędzili za kolczastym drutem w obozie koncentracyjnym na Pomorzu w Potulicach koło Nakła w latach 1939 - 1945.


Gminny Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Osieku ufundował tablicę pamiątkową. Na uroczystość zaproszeni zostali licznie goście, a samego odsłonięcia dokonał ks. Wiesław Goszczycki Proboszcz Parafii w Osieku, Kazimierz Wolfram Wójt Gminy Osiek i Józef Wiśniewski Prezes Związku Kombatantów w Osieku. Odprawiona została także uroczysta msza święta.
Informacja w sprawie klasycznego pomoru świń
Inspektor Weterynaryjny

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje:


Hodowców trzody chlewnej w sprawie klasycznego pomoru świń.


Wszystkich chodowców świń bardzo gorąco zachęcamy do zapoznania się z nadesłaną przez Powiatowego Lekarza Weterynarii informacją. Znajduje się ona w linku poniżej.

Co to jest klasyczny pomór świń?

Samospis internetowy tylko do 16 czerwca 2011r.
Kujawsko-pomorskie

Spisz się już dziś!


Samospis internetowy tylko do 16 czerwca 2011r.


Przypominamy o upływającym terminie dokonania samospisu przez Internet. Termin upływa 16 czerwca 2011 r. Prosimy o wypełnienie formularza spisowego znajdującego się na stronie www.stat.gov.pl
Więcej informacji w zakładce NSP 2011 oraz pod numerami infolinii czynnej
od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
oraz w weekendy od 8.00 do 18.00.


800 800 800 - z telefonów stacjonarnych (połączenie bezpłatne)


22 4444 777 - z telefonów komórkowych (koszt połączenia zgodnie z cennikiem operatora)

3 miejsce Legii na koniec sezonu 2010/2011
Tabela

Historyczny sukces piłkarzy z Osieka


Legia Osiek zajęła 3. miejsce w lidze, na koniec sezonu 2010/2011


W ostatniej kolejce Legia Osiek otrzymała walkower za mecz z LZS Steklin, gdyż goście nie dotarli na mecz i tym samym zajęła 3. miejsce w grupie II B-klasy toruńskiej.


Jest to najlepszy wynik w dwuletniej historii udziału piłkarzy z Osieka w rozgrywkach ligowych. Na początku sezonu apetyt na sukces i awans do wyższej ligi był ogromny, mimo to wszyscy zadowoleni są z miejsca na podium.


W 18 meczach Legia zdobyła 37 punktów - wygrała 12 razy, raz zremisowała i odniosła 5 porażek. Bilans bramkowy to 34-29. Najelpszym strzelcem w drużynie był Paweł Stecki, zdobywca 9 goli.


W sezonie 2010/2011 Legię Osiek poprowadził trener Sławomir Dachniewski. Duży wkład w sukces miał zarząd: W. Żbikowski, P. Wolfram, K. Bejgrowicz, P. Teska i Damian Gabrychowski. Podczas seoznu w drużynie zagrali: J. Katarzyński, J. Laps, K. Zaborowski, M. Jaworski, J. Malanowski, R. Linowski, A. Żulewski, A. Bojanowski, M. Stecki, S. Marach, P. Lemanowicz, K. Piotrowski, K. Bejgrowicz, D. Gabrychowski, K. Szymborski, M. Martewicz, I. Kopacz, D. Żbikowski, A. Żbikowski, A. Guzowski, D. Szymborski, P. Stecki, W. Żbikowski, A. Sumiński, K. Bartnicki, P. Sonakowski, K. Januszewski, Ł. Stefański i J. Szymański.


Strona internetowa KS Legia Osiek

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Informuje
Inspektor Sanitarny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny


Informuje na temat podstawowych zasad zapobiegania zakażeniom bakterią E.coli wśród ludności.


Pałeczka okrężnicy (E. coli) jest powszechnie występującą bakterią, ale tylko niektóre jej szczepy mogą produkować szczególnie niebezpieczne toksyny, które wywołują ciężkie schorzenia u ludzi.
Szczep E. coli 0104 STEC wywołuje zespół hemolityczno-moczanowy (uszkodzenie naczyń krwionośnych w nerkach). Pierwszymi objawami są bóle brzucha, czasami wymioty, krwawe stolce.
Zakażenie przenosi się przez skażoną wodę, świeże warzywa (sałata, brokuły, pomidory, ogórki itp.), surowe mleko, sery z niepasteryzowanego mleka, bliski kontakt z osobą zakażoną i zakażonymi zwierzętami.


Zaleca się szczególną ostrożność przy przygotowywaniu i spożywaniu świeżych warzyw, szczególnie importowanych.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy przypomina o konieczności zachowania zasad higieny podczas przygotowywania i spożywania żywności, w szczególności świeżych owoców i warzyw, które będą spożywane na surowo. Przed poddaniem ich myciu powinny być namoczone, a następnie każda ich część powinna być dokładnie i wielokrotnie umyta.
Ponadto, biorąc pod uwagę możliwość przeniesienia się zakażenia z człowieka na człowieka drogą pokarmową, istotne jest zachowanie zasad higieny osobistej.


Szczegółowe informacje dot. zasad postępowania z żywnością wskazuje wydana przez Światową Organizację Zdrowia ulotka informacyjna „Pięć kroków do bezpiecznej żywności”, jak i wstępna ocena ryzyka sporządzona przez ECDC. Oba pliki do pobrania poniżej.


Pięć kroków do bezpiecznej żywności


Ocena ryzyka wydana przez ECDC

VIII Sesja Rady Gminy Osiek
Nabor

Przewodniczący Rady Gminy Osiek zaprasza na VIII Sesję Rady Gminy Osiek, która odbędzie się 1 czerwca 2011 (środa), o godz. 13:00, w Sali Konferencyjnej Urządu Gminy w Osieku.


Głównymi tematami VIII Sesji będzie udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy za rok 2010 oraz udzielenie powiatowi brodnickiemu finansowego wsparcia na inwestycje drogowe.
Już jutro kwalifikacja wojskowa
Komisje Wojskowe

W całej Polsce trwają prace komisji wojskowych, których zadaniem jest dokonanie kwalifikacji wojskowej Polaków. Przypominamy, że młodzież z naszej gminy, która otrzymała drogą listowną stosowne wezwania powinna stawić się jutro, tj. 31 maja (wtorek), w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej.


Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej mieści się w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy, przy ul. Karbowskiej 29. Komisji przewodniczy lek. med. Barbara Staszkiewicz, a jej członkowie to: lek. med. Andrzej Dąbrowski i lek. med. Lidia Górska.

Dziewczęta ze Strzyg najlepsze w powiecie
Konkurs

III Edycja Konkursu Czytelniczego rozstrzygnięta


Dziewczęta ze Strzyg najlepsze w powiecie!


27 kwietnia br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się III Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. „Czy znam i wiem?”. Impreza jest adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.


W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Strzygach. Drużyna w składzie: Michalina Fudała, Justyna Bąkowska oraz Patrycja Dędza pokonała 15 innych zespołów z naszego powiatu. Dziewczęta wykazały się doskonałą znajomością lektur przewidzianych regulaminem tegorocznego konkursu. Podbiły również serca jurorów,
prezentując scenkę powstałą w oparciu o powieść Małgorzaty Musierowicz pt. „Kłamczucha”.
Justyna w roli doktora Mamerta, Patrycja jako niesforny Tomcio i Tosia. Mamert w jednej osobie oraz Michalina, wcielająca się w postać tytułowej Kłamczuchy, wzbudziły zainteresowanie Publiczności.


Zwycięską drużynę przygotowała Sylwia Żbikowska.


Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów!


Zdjęcia z konkursu obejrzeć można w galerii.
Europejski Tydzień Sportu
Sport

Zapraszamy do zapoznania się z planem


Europejskiego Tygodnia Sportu w Gminie Osiek
w dniach 26.05 - 1.06.2011r.


Podczas tygodnia odbędą się takie imprezy, jak: Gminny Festiwal Sportu dla klas I-III SP, Nordic Walking, Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, wycieczka rowerowa, Sołecki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Osiek oraz wiele innych .


Zajęcia poprowadzą: Maryla Lejpamer, Mariusz Wojdyło, Dariusz Koprowski, Marek Rochnowski, Kamil Pankowski, Jan Sadowski i Zbigniew Gutowski.


Szczegółowy plan imprez w rozwinięciu newsa