p://img853.imageshack.us/img853/3231/ziemdobrzynwjpg.jpg" alt="LGD" align="right" />

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ, we współpracy z gminami: Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk, rozpoczyna realizację Projektu pn.


„Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD
poprzez punkt informacyjny”


w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z działania 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich. Celem Projektu jest aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD w zajęciach pozarolniczych poprzez pracę punktu informacyjnego.


W ramach Projektu, z dniem 1 kwietnia 2011 roku uruchomiony został punkt informacyjny, który będzie funkcjonował do dnia 31 grudnia 2011 roku, świadcząc wsparcie z zakresu:
- poszukiwania pracy,
- sporządzania dokumentów aplikacyjnych,
- wnioskowania o fundusze z Unii Europejskiej,
- zakładania działalności gospodarczej.


Wsparcie może otrzymać każda osoba, która zamieszkuje na terenie którejkolwiek z gmin członkowskich LGD (Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk).


Więcej informacji w rozwinięciuLegia wygrywa w Świedziebni
Legia

Dziś rundę wiosenną zainaugurował nasz lokalny zespół B-klasowy Legia Osiek, pokonując w meczu wyjazdowym LZS Świedziebnia 2:1. Bramki dla osieckiej drużyny zdobyli Wojciech Żbikowski i Jakub Szymański.


Biorąc pod uwagę nienajlepsze występy Legii w meczach kontrolnych, wszyscy są bardzo pozytywnie zaskoczeni osiągniętym rezultatem. Spotkanie obejrzało kilkudziesięciu kibiców, w tym spora grupa z Osieka, łącznie z Wójtem Gminy Osiek.


W kolejny weekend Legia zmierzy się na stadionie w Brodnicy z Victorią Czernikowo.Konkurs Plastyczny 'Wielkanoc 2011'
Wielkanoc

W dniu 31 kwietnia 2011r. upłynął termin składania prac w konkursie plastycznym pod nazwą Wielkanoc 2011 organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Osieku.


Do udziału w konkursie zgłoszono kilkadziesiąt prac, w czterech kategoriach:
- Palma wielkanocna
- Świąteczna kartka wielkanocna
- Praca plastyczna na temat obrzędów wielkanocnych
- Praca plastyczna na temat 'moja rodzina'


Przez najbliższych kilka dnia obradować będzie trzyosobowe jury powołane przez organizatora.

Prezentacja prac i wręczenie nagród odbędzie się 8 kwietnia 2011r. (tj. piątek), o godz 12:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku. Serdecznie zapraszamy


Więcej informacji o konkursie w rozwinięciu.