Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
Formularze opłat środowiskowych w sieci
Kujawsko-pomorskie

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, informuje:


Formularze opłat środowiskowych w sieci


Urząd Marszałkowski uruchomił dostępne on-line bezpłatne narzędzie informatyczne, ułatwiające wyliczanie opłat za korzystanie ze środowiska. Jest łatwe, bezpieczne i nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego. Już dziś mogą z niego korzystać wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa.


Urząd Marszałkowski uruchomił dostępne on-line bezpłatne narzędzie informatyczne, ułatwiające wyliczanie opłat za korzystanie ze środowiska. Jest łatwe, bezpieczne i nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego. Już dziś mogą z niego korzystać wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa.


Narzędzie z prostym, intuicyjnym interfejsem jest elektronicznym formularzem do wyliczania stosownej opłaty. Wystarczy zalogować się za pomocą wybranego dowolnie identyfikatora i hasła, wprowadzić dane firmy, a następnie informacje, które w zwykłym trybie wprowadza się do standardowego papierowego formularza. Dla dopełnienia formalności wypełniony formularz należy wydrukować, opatrzyć właściwymi pieczątkami i podpisami oraz wysłać pocztą na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Plac Teatralny 2
87-100 Toruń


a wyliczoną kwotę wpłacić na konto:
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Fundusz Ochrony Środowiska
PKO BP SA 2 Oddział w Toruniu
Numer 60 1020 5011 0000 9602 0119 6195


Wszelkie pytania i wątpliwości kierować można do:
Robert Jaworski tel. 56 62 18 381


Formularz on-line (Dla funkcjonowania aplikacji niezbędna jest wcześniejsza instalacja dostępnego w internecie bezpłatnego programu silverlight)
Konkurs na Sołtysa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-pomorskie

Informujemy, że trwa właśnie


Konkurs na Sołtysa Województwa Kujawsko-Pomorskiego


Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w okresie lipiec – wrzesień 2011 roku organizuje konkurs „Sołtys Roku Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2011”. Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów z terenu woj. kujawsko – pomorskiego, którzy podejmują działania na rzecz integracji społeczności lokalnej, dbają o rozwój sołectwa i gminy.


Organizatorzy zaplanowali przeprowadzenie konkursu, w celu promocji pracy i roli sołtysa, poprzez wybór najbardziej aktywnych, najdłużej pełniących funkcję oraz najpopularniejszych sołtysów, działających na terenie woj. kujawsko – pomorskiego.


W pierwszym etapie konkursu zgodnie z zapisami regulaminu, wyłonionych zostanie 12 laureatów, których sylwetki prezentowane będą na antenie TVP Bydgoszcz.  Spośród tych laureatów zostaną wybrani: „Sołtys Roku Woj. Kujawsko - Pomorskiego 2011”, „Sołtys na obcasach Woj. Kujawsko - Pomorskiego 2011”, „Najpopularniejszy sołtys Woj. Kujawsko - Pomorskiego 2011”. Dodatkowe wyróżnienie przyznane zostanie, zgłoszonemu do konkursu, sołtysowi o najdłuższym stażu.


Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.


Regulamin Konkursu
Spis kontrolny
Kujawsko-pomorskie

W dniach od 1 do 11 lipca zostanie przeprowadzony


Spis Kontrolny


Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r. (Dz. U. Nr 47, poz. 277), w dniach od 1 do 11 lipca 2011 r. zostanie przeprowadzony spis kontrolny.


Spisem kontrolnym objęte są osoby zamieszkałe w mieszkaniach wylosowanych do tego spisu.
Celem spisu kontrolnego jest sprawdzenie kompletności Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, realizowanego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. oraz poprawności uzyskanych danych i ich zgodności ze stanem faktycznym.
Osoby przekazujące dane w ramach spisu kontrolnego są obowiązane do udzielania ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.


Spis kontrolny zostanie zrealizowany tylko i wyłącznie w drodze wywiadów telefonicznych.
Osoby dzwoniące w podanym wyżej terminie do mieszkań respondentów i proszące o udzielanie odpowiedzi na pytania spisowe, są ankieterami spisowymi i wykonują prace na rzecz spisu kontrolnego. W przypadku wątpliwości, respondenci mają możliwość zweryfikowania tożsamości ankietera dzwoniąc na infolinię, czynnąod poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 oraz w weekendy od 8-18.


Więcej informacji można uzyskać pod numerami:


800 800 800 - z telefonów stacjonarnych (połączenie bezpłatne)


22 4444 777 - z telefonów komórkowych (koszt połączenia zgodnie z cennikiem operatora)

zjazd Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Osieku.
zebranie

24 czerwca w Urzędzie Gminy w Osieku odbył się


Zjazd Gminnego Oddziału Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Osieku


Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Osiek Kazimierz Wolfram witając zaproszonych gości. W zjeździe udział wziął m.in. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy st. kpt. mgr inż. Waldemar Szrull, Członek Zarządu Powiatowej OSP Edward Buller, Kierownik Posterunku Policji w Osieku mł. asp. Leszek Słomiński, Przewodniczący Rady Gminy w Osieku Andrzej Zieliński, Sekretarz Gminy Osiek Andrzej Gutkowski.GALERIA ZDJĘĆList Rzecznika Praw Dziecka
Tablica pamiatkowa

22 czerwca 2011r. - koniec roku szkolnego


Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przesyła list z okazji zakończenia roku szkolnego


Zachęcamy do zapoznania się z listem Rzecznika Praw Dziecka przesłanym z okazji zakończenia roku szkolnego. To dokładnie ten sam list, który został odczytany w wielu szkołach podczas dzisiejszych uroczystości.List Rzecznika Praw DzieckaDostawa żywności z unijnego programu pead
PEAD

Unijny program PEAD


GOPS w Osieku informuje o kolejnej dostawie żywności.


Do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku trafiła w tym roku kolejna dostawa żywności finansowana ze środków unijnego programu PEAD - "Pomoc żywnościowa dla najbiedniejszych mieszkańców Unii Europejskiej". Tym razem pozyskano 1.440 l mleka, 921,6 kg kaszy z warzywami, 1.680 kg mąki, 360 kg kaszy gryczanej , 576 kg musli.


Osoby korzystające z programu proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku w godz. od 7:30 do 15:30.
Spotkanie z Ryszardem Boberem
Ryszard Bober

24 czerwca 2011r. odbędzie się spotkanie z


Wiceprzewodniczącym Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego Ryszardem Boberem


24 czerwca Ryszard Bober Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza na spotkanie do Brodnicy. Dyżur w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy, przy ul. Kamionka 18 w sali nr 102 (I piętro) zaplanowano w godzinach 15.10-16.10.
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej
Tablica pamiatkowa

12 czerwca 2011r.


Uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową.


12 czerwca br. o godz. 11:00 w Kościele Parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Osieku uroczyście odsłonięto tablicę oddającą hołd tym, którzy oddali życie i tym, którzy przeżyli a dzieciństwo spędzili za kolczastym drutem w obozie koncentracyjnym na Pomorzu w Potulicach koło Nakła w latach 1939 - 1945.


Gminny Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Osieku ufundował tablicę pamiątkową. Na uroczystość zaproszeni zostali licznie goście, a samego odsłonięcia dokonał ks. Wiesław Goszczycki Proboszcz Parafii w Osieku, Kazimierz Wolfram Wójt Gminy Osiek i Józef Wiśniewski Prezes Związku Kombatantów w Osieku. Odprawiona została także uroczysta msza święta.
Informacja w sprawie klasycznego pomoru świń
Inspektor Weterynaryjny

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje:


Hodowców trzody chlewnej w sprawie klasycznego pomoru świń.


Wszystkich chodowców świń bardzo gorąco zachęcamy do zapoznania się z nadesłaną przez Powiatowego Lekarza Weterynarii informacją. Znajduje się ona w linku poniżej.

Co to jest klasyczny pomór świń?