Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
Szkolenie dla organizacji pozarządowych
Szkolenie

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej zaprasza na


Szkolenie dla organizacji pozarządowych


Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej, w związku z realizacją projektu pn. INKUBATOR EKONOMICZNO-SPOŁECZNY NGO zintegrowane działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim”, współfinansowanego przez MPiPS w ramach PO FIO, serdecznie zaprasza mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach oraz korzystania z mobilnego poradnictwa w zakresie funkcjonowania i rozwoju organizacji pozarządowych.


Zajęcia będą odbywać się w od września do listopada 2011 w Grudziądzu.
Projekt adresowany jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osób planujących działalność w nich, będących mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego. Szczególnie mile widziane będą osoby zamieszkujące na terenach wiejskich i/lub dopiero rozpoczynające działalność w sektorze pozarządowym, a także liderzy organizacji pozarządowych.


Tematyka i terminy szkoleń w Grudziądzu:
 Tworzenie strategii funkcjonowania i rozwoju organizacji pozarządowej - 17/18.09.2011;

 Podstawy marketingu i biznesplanu w NGO - 1/2.10.2011;

 Prawo (w tym prawne aspekty zarządzania organizacją pozarządową) i wolontariat - 15/16.10.2011;

 Finanse i księgowość w organizacji pozarządowej – 4/5.11.2011;

 Animacja środowiska lokalnego – 12/13.11.2011.

*Istnieje możliwość indywidualnego doboru tematów szkoleń – w zależności od potrzeb grupy


Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać kilku swoich przedstawicieli/lek. Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych. Udział w projekcie jest bezpłatny. Oprócz szkoleń, obejmuje także indywidualny coaching oraz doradztwo, odbywające się w siedzibie organizacji, która zgłosi taką potrzebę, lub organizatora projektu. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu.
O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decyduje spełnienie kryteriów formalnych, kolejność zgłoszeń, planowanie przyszłego rozwoju w trzecim sektorze, działalności społecznej, gospodarczej, w tym także planowanie działalności trenerskiej i doradczej dla ngo.


Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do projektu na adres e-mail: tsas@tsas.torun.pl


Wszelkie informacje udzielane są: tel. 510 046 400


Rekrutacja uczestników do projektu potrwa do 15.09.2011 r.

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO
UG Osiek
ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO


Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.*w terminie od 1 marca 2011 r. do 31 marca 2011 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 września 2010 r. do 28 lutego 2011 r.,*w terminie od 1 września 2011 r. do 30 września 2011 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 marca 2011 r. do 31 sierpnia 2011 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2011 r.
KONKURS - FRYZJER
kapitał U W A G A N A B Ó R !

na bezpłatny kurs zawodowy

KURS W ZAWODZIE
-FRYZJER-


w ramach programu Szansa na zatrudnienie;
Program Operacyjny Kapitał LudzkiWYMAGANIA:

osoba bezrobotna zarejestrowana w Urzędzie Pracy
osoba zamieszkująca gminę Osiek

Osoba zakwalifikowana będzie otrzymywać zasiłki celowe z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku

ZGŁOSZENIA KIEROWAĆ DO GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W OSIEKU
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE
Sport

4 września w Osieku odbyły się


DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE


4 września w Osieku świętowano Dożynki Powiatowo-Gminne. Święto Plonów rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Osieku, którą odprawił proboszcz parafii Osiek ks. Stanisław Bednarski w asyście ks. Jerzego Franciszka Wielechowskiego ze Świedziebni.


Przy słonecznej pogodzie rolnicy z powiatu brodnickiego świętowali dziękując za tegoroczne plony na boisku przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku. Korowód dożynkowy z kościoła na plac przyprowadziła Orkiestra Dęta z Brodnicy. Gospodarze dożynek, starosta brodnicki Piotr Boiński i wójt gminy Osiek Kazimierz Wolfram powitali gości i oficjalnie otworzyli święto.


Na uroczystość przybył wiceminister Zbigniew Sosnowski, senator Michał Wojtczak, poseł na Sejm Anna Sobecka, radni Województwa Kujawsko- Pomorskiego : Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, radny województwa Zbigniew Socha i Paweł Zgórzyński, radni Powiatu Brodnickiego z przewodniczącym Romanem Pytlasińskim i wiceprzewodniczącymi: Anną Kupczyk i Markiem Buchalskim, członkowie Zarządu Powiatu z wicestarostą Jędrzejem Tomellą i Przemysławem Górskim, Wiesławem Borowskim i Franciszkiem Zglińskim, przedstawiciele duchowieństwa oraz radni, oraz innych miast i gmin z powiatu brodnickiego, kół gospodyń wiejskich, straży pożarnej, rolnicy i mieszkańcy powiatu.
Burze z gradem
Sport

25 sierpnia


BURZE Z GRADEM


Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje, że dnia 25.08.11 w godzinach 7:00-21:00 przewidywany jest pierwszy stopień zagrożenia w postaci silnych burz lokalnie gradu. Przewidywana wysokość opadów burzowych do 30 mm. Wiatr w porywach do 90 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%

Źródło informacji: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Poznaniu

I Nocny Turniej z okazji Święta Gminy Osiek
Sport

14 sierpnia na boisku Orlik 2012 odbył się


I Nocny Turniej z okazji Święta Gminy Osiek


Działający w naszej gminie Klub Sportowy Legia Osiek przeddzień obchodów Święta Gminy Osiek zorganizował nocny turniej piłki nożnej. Pomysł był bardzo trafiony, gdyż na turniej zgłosiło się 14 zespołów.


Ze strony Legii Osiek organizacją turnieju zajęli się Wojciech Żbikowski, Paweł Wolfram i Krystian Bejgrowicz, poza nimi znaczny udział mieli Kamil Pankowski, Mariusz Wojdyło i Marek Rochnowski. Zawody sędziowali Wojciech Żbikowski i Marek Rochnowski. Dla zawodników i kibiców przygotowana została grochówka i napoje, natomiast dla najlepszych drużyn puchary, nagrody rzeczowe w postaci piłek i getrów, a także karnety do fintes clubu.


Z 14 zgłoszonych zespołów najlepszym okazała się dryżyna Energa (otrzymała również nagrodę dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju), drugie miejsce zajął Albatros Dzierzno, trzecie Moczadła, a czwarte Legia 2 Osiek. Ponadto w turnieju wystąpiły: Legia Osiek, Wąpielsk, Wrzeszewo, Dębowo, Kozi Pałer, Kosmos Tadajewo, Kojak Team, KKS Kretki Małe, Nowa Kolonia, Bank Spółdzielczy.


Drużyna Energa wystąpiła w składzie: Ireneusz Kwiatkowski, Jakub Rutkowski, Dariusz Niedbalski, Robert Kozłowski, Maciej Grzybowski, Michał Anuszewski, Patryk Dąbrowski i Kamil Pankowski.

Odwołana przerwa w dostawie wody i prądu
UG Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku informuje, że:


W dniach 10 i 11 sierpnia nie będzie planowanej przerwy w dostawie energii elektrycznej i wody


Energa Operator przekazał informację o przesunięciu, na jeszcze nie ustalony termin, planowanej przerwy w dostawie prądu. W związku z tym nie będzie również konieczna przerwa w dostawie wody. Nowy termin przeglądu sieci energetycznej zostanie podany niezwłocznie po otrzymaniu go, od firmy Energa Operator.


Za utrudnienia przepraszamy.

PFRON - Pegaz 2010
pfron


Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informuje że:


Przyjmowane są wnioski w programie "PEGAZ 2010"


Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od dnia 1 sierpnia do dnia 22 sierpnia br. przyjmowane są wnioski w ramach programu „Pegaz 2010” w obszarach:

Obszar A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,

Obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację, wynikającą z rodzaju i zakresu niepełnosprawności adresata programu,

Obszar E – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.


Jednocześnie Fundusz zastrzega, że warunkiem podejmowania decyzji finansowych w ramach programu jest uzyskanie zgody Ministra Finansów oraz opinii sejmowej komisji ds. budżetu na przesunięcia środków w planie finansowym PFRON na 2011 r.
Wnioski należy składać w Oddziałach PFRON właściwych dla miejsca zamieszkania, w przypadku Gminy Osiek, Oddziałem właściwym jest Kujawsko-Pomorski Oddział PFRON w Toruniu, przy ulicy Szosa Chełmińska 28.


Szczegółowe informacje dotyczące programu, jak również formularze wraz z załącznikami niezbędne do wypełnienia w celu aplikowania do programu dostępne są na stronie Funduszu oraz w Oddziałach PFRON.
Konsultacje dotyczące funduszy unijnych
Ubezpieczenie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy, odbędą się:


Konsultacje w sprawie funduszy unijnych


9 sierpnia 2011 r. w godz. od 12.00 do 14.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy odbędą się indywidualne bezpłatne konsultacje dla osób, które chcą pozyskać środki unijne.


Pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grudziądzu służą pomocą odnośnie możliwości uzyskania wsparcia finansowego z Funduszy Europejskich.


Informacja pochodzi z Urzędu Miasta w Brodnicy.