Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
Rejestr Działalności Regulowanej
gospodarka
Andrzejkowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiemspotkanie

Andrzejkowe spotkanie z Kubusiem PuchatkiemDnia 25.11.2011 roku nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku zorganizowali nocne zabawy andrzejkowe. Gościem specjalnym był Kubuś Puchatek, który tego dnia obchodził swoje święto w naszej szkole - Światowy Dzień Pluszowego Misia.


Na spotkanie przybyło 57 maluszków, doskonale przygotowanych na nocleg w szkole. Wraz z nimi przybyły ich ukochane misie. Rodzice stanęli na wysokości zadania i zamiast słodkiego "Conieco" przygotowali wspaniałą ucztę. Wiele konkursów, niespodzianek, zorganizował Kubuś Puchatek wraz ze swoją opiekunką panią Mirosławą Rupińską. Nie brakowało dzieciom zabaw ze śpiewem i z tańcami. Odbył się również I Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci z klas I-III zorganizowany przez Dyrektora GOK w Osieku Jana Sadowskiego. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom,, zostali zaproszeni goście, wśród nich Wójt Gminy Osiek Kazimierz Wolfram, Dyrektor Szkoły Podstawowej Tomasz Sadowski i pielęgniarka szkolna Dorota Jarząb.


Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci przepowiadały sobie przyszłość. Na dobranoc obejrzały bajkę i tuląc swoje misie słodko zasnęły. Nad spokojnym snem dzieci czuwały panie Marzena Sadowska, Renata Kopcewicz, Urszula Majkowska, Katarzyna Sadowska i Marianna Lejpamer. W sobotę po śniadaniu stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy. Do zobaczenia za rok.


Zdjęcia z imprezy znajdują się w galerii.komunikat kruskrus

Narada w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy19 grudnia 2011 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy ul. Karbowska 29 odbędzie się narada z samorządami gmin i sołtysami powiatu brodnickiego organizowana przez KRUS Placówka Terenowa w Grudziądzu i Starostwo Powiatowe w Brodnicy.Tematyka spotkania przedstawia się następująco:

  1. Omówienie zadań wnikających z ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, dotyczących powiatu brodnickiego - prezydencja PT KRUS w Brodnicy.

  2. Szkolenie bhp dla sołtysów - przedstawiciel PT KRUS Brodnica.

  3. Pokaz odzieży ochronnej i udzielania pierwszej pomocy - ratownicy PSP w Brodnicy

  4. Konkurs z nagrodami - przedstawiciel PT KRUS w Brodnicy

PODPISANO UMOWY NA ODŚNIEŻANIEodśnieżanie

Wójt Gminy Osiek informuje, że zostały podpisane umowy na


Odśnieżanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2011-2012


Umowy zostały podpisane z pięcioma wykonawcami. Informacji na temat osób/firm odśnieżających konkretne odcinki można zasięgnąć u sołtysów. Do nich także prosimy zwracać się w przypadku koniecznoci odśnieżania przy nagłych opadach śniegu.


Przypominamy, że nie będą odśnieżane prywatne drogi dojazdowe do posesji.

Otwarcie drogi Kretki Małe - Kretki Duże
Droga

Otwarcie drogi Kretki Małe - Kretki Duże


Długość drogi - 2.995 mb. koszt: 1.300.000 zł21 listopada 2011 r. o godz. 12:00 dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia wyremontowanej drogi łączącej sołectwa Kretki Małe - Kretki Duże. Inwestycja wykonana w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Brodnicy a współfinansowana w wysokości 50% kosztów z funduszy Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

W uroczystości udział wzięli Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Brodnicy, Radni Powiatu, Radni Gminy Osiek, Sołtysi, przedstawiciele wykonawcy (Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane w Brodnicy) oraz mieszkańcy Kretek Małych


Nowy zawód - Nowa szansa
projekt

Otwarcie drogi Kretki Duże - Kretki Małe
Droga

Wójt Gminy Osiek oraz Przewodniczący Rady Gminy w Osieku zapraszają na


Otwarcie drogi Kretki Duże - Kretki Małe


Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wyremontowanego w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Brodnicy odcinka drogi Kretki Duże - Kretki Małe odbędzie się 21 listopada 2011 roku, o godzinie 12:00 w miejscowości Kretki Małe, przy skrzyżowaniu z drogą powiatową.


Remont drogi został wykonany w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011".
Konsultacje w sprawie projektów unijnychodśnieżanie

Zapraszamy już jutro do siedziby Starostwa Powiatowego w Brodnicy na


Bezpłatne konsultacje w sprawie projektów unijnych 2012-2013


10 listopada w godzinach od 12 do 14.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy odbędę się bezpłatne konsultacje pracowników Lokalnego Punktu Informacyjnego Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu. Konsultanci udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości korzystania z unijnych projektów.


Przetarg nieograniczony - sprzedaż nieruchomościKujawa

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM


Gmina Osiek ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych na terenie gminy Osiek w miejscowościach: Kujawa i OsiekDnia 24 listopada 2011 r. o godzinie 12.00 w Urzędzie Gminy Osiek pok. nr 13 odbędzie się publiczny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości w Kujawie i Osieku.

Więcej szczegółów takich jak dokładne opisy przeznaczenia nieruchomości, ich ceny oraz termin wpłaty wadium znajdziecie Państwo w samym ogłoszeniu.

Bliższe informacje o przeznaczonych do sprzedaży nieruchomościach i warunkach przetargu można uzyskać w Urzędzie Gminy - tel. 56 49 381 21, tel: 666-026-095 lub osobiście w pokoju nr 4.

Wadium należy wpłacić na konto nr 45 9484 1150 0800 0114 2008 0002 lub w kasie Urzędu Gminy Osiek najpóźniej do dnia 23 listopada 2011 r. godz. 15.00.


przetarg- Remont świetlic wiejskich w Osieku, Kujawie i ŁapinożuUG Osiek
PRZETARG NIEOGRANICZONY


Gmina Osiek ogłasza przetarg nieograniczony na Remont świetlic wiejskich w Osieku, Kujawie i Łapinożu Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w przedmiarach robót, dokumentacji projektowej oraz w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załączniki do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Termin składania ofert: 2 listopada 2011 godz. 09:45
Miejsce składania ofert: Pokój nr 14 - Sekretariat, Urząd Gminy Osiek, Osiek 85, 87-340 Osiek.Ogłoszenie o przetargu - UZP : Ogłoszenie o zamówieniu - roboty budowlane
Informacje o przetargu: Więcej informacji