Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
Rejestr Działalności Regulowanej
mapa
lgd
WIGILIA SENIORÓWosp

Wigilia dla seniorów i kombatantów z terenu gminy Osiek20 grudnia odbyła się Wigilia dla seniorów i kombatantów z terenu gminy Osiek. Sekretarz Gminy Andrzej Gutkowski powitał przybyłych gości. Następnie życzenia złożył Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Zieliński. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieku przedstawiły jasełka przygotowane przez p. Alinę Bytner oraz p. Renatę Kopcewicz oraz p. Lucynę Cyrankowską. Po przedstawieniu dzieci otrzymały czekolady ufundowane przez Wójta Gminy Osiek. Ksiądz proboszcz Stanisław Bednarski poświęcił opłatki, którymi wszyscy się podzielili i złożyli sobie życzenia. Seniorzy i kombatanci wraz z zaproszonymi gośćmi śpiewali kolędy przy smacznym poczęstunku. Wigilię sponsorował Wójt Gminy Osiek, a organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury oraz GOPS w Osieku.
Zdjęcia z uroczystości znajdują się w galerii
Zjazd OSP RP w Brodnicyosp

Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brodnicy17 grudnia odbył się III Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brodnicy. W zjeździe uczestniczyli również delegaci z terenu gminy Osiek. Podczas zjazdu wybrano nowe władze: $Prezes - Zbigniew Sosnowski;Wiceprezes - Jerzy Cichocki, Edward Łukaszewski, Roman Hanuszewski;Sekretarz - Piotr Zacharski; Skarbnik - Jarosław Dornakowski;Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Leonard Kowalski.


W spotkaniu wzięli udział strażacy z terenu miasta i gminy, a także wiceprzewodniczący sejmiku Ryszrad Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński, wójt gminy Osiek, radny powiatu Przemysław Górski.


Wójt Gminy Osiek z rąk Posła na Sejm RP Zbigniewa Sosnowskiego otrzymał podziękowanie za prace na rzecz OSP.Sprawozdanie z przebiegu projektu pt. ,,Szansa na zatrudnienie" w roku 2011SZANSA

Sprawozdanie z przebiegu projektu
pt. „Szansa na zatrudnienie” w roku 2011Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku realizował od kwietnia 2011r. projekt pod tytułem „Szansa na zatrudnienie” VII Priorytet Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

SZ


spotkanie informacyjne - ,,Program Solarny"spotkanie

Pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie ,,Programu Solarnego do 70% na zakup i montaż kolektorów słonecznych"Firma SUNMAX Sp z o.o. wraz Urzędem Gminy zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjne w sprawie realizacji ,,Programu Solarnego do - 70% na zakup i montaż kolektorów słonecznych" dla mieszkańców Gminy


Spotkanie odbędzie się 4 stycznia 2012 roku w budynku Urzędu Gminy Osiek Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogą przybyć na spotkanie zapraszamy do indywidualnego kontaktu: tel. 698 540 847


Na spotkaniu zapoznają się Państwo między innymi: ze szczegółowymi informacjami na temat dopłat do - 70%, korzyściami płynącymi z zastosowania urządzeń solarnych, oferowanymi rodzajami zestawów oraz przybliżonymi kosztami ich zakupów.

Na zakończenie spotkania zainteresowani przystąpieniem do Programu Solarnego do - 70% na zakup i montaż kolektorów słonecznych będą mieli możliwość umówienia się na wizytę z doradcą firmy SUNMAX Sp z o.o., który wykona bezpłatnie ocenę warunków technicznych budynku i wyceni koszty zakupu zestawu solarnego w Państwa obiektach mieszkalnych.
Wigiliawigilia

Wigilia dla niepełnosprawnych dzieci15 grudnia odbyła się Wigilia dla niepełnosprawnych dzieci z terenu Gminy Osiek. Uroczystość miała miejsce w świetlicy wiejskiej w Strzygach.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi:
p. Kazimierz Wolfram - Wójt Gminy Osiek; p. Andrzej Zieliński - Przewodniczący Rady Gminy; ks. Zdzisław Bartosik - Proboszcz parafii Strzygi; ks. Wiesław Goszczycki; p. Jolanta Kowalczyk - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku i przedstawiciele Gminnej Komisji Alkoholowej w Osieku: p. Marek Bartłomiejus, p. Zbigniew Gutowski, p. Tomasz SadowskiSZ

Andrzejkowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiemspotkanie

Andrzejkowe spotkanie z Kubusiem PuchatkiemDnia 25.11.2011 roku nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku zorganizowali nocne zabawy andrzejkowe. Gościem specjalnym był Kubuś Puchatek, który tego dnia obchodził swoje święto w naszej szkole - Światowy Dzień Pluszowego Misia.


Na spotkanie przybyło 57 maluszków, doskonale przygotowanych na nocleg w szkole. Wraz z nimi przybyły ich ukochane misie. Rodzice stanęli na wysokości zadania i zamiast słodkiego "Conieco" przygotowali wspaniałą ucztę. Wiele konkursów, niespodzianek, zorganizował Kubuś Puchatek wraz ze swoją opiekunką panią Mirosławą Rupińską. Nie brakowało dzieciom zabaw ze śpiewem i z tańcami. Odbył się również I Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci z klas I-III zorganizowany przez Dyrektora GOK w Osieku Jana Sadowskiego. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom,, zostali zaproszeni goście, wśród nich Wójt Gminy Osiek Kazimierz Wolfram, Dyrektor Szkoły Podstawowej Tomasz Sadowski i pielęgniarka szkolna Dorota Jarząb.


Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci przepowiadały sobie przyszłość. Na dobranoc obejrzały bajkę i tuląc swoje misie słodko zasnęły. Nad spokojnym snem dzieci czuwały panie Marzena Sadowska, Renata Kopcewicz, Urszula Majkowska, Katarzyna Sadowska i Marianna Lejpamer. W sobotę po śniadaniu stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy. Do zobaczenia za rok.


Zdjęcia z imprezy znajdują się w galerii.komunikat kruskrus

Narada w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy19 grudnia 2011 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy ul. Karbowska 29 odbędzie się narada z samorządami gmin i sołtysami powiatu brodnickiego organizowana przez KRUS Placówka Terenowa w Grudziądzu i Starostwo Powiatowe w Brodnicy.Tematyka spotkania przedstawia się następująco:

  1. Omówienie zadań wnikających z ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, dotyczących powiatu brodnickiego - prezydencja PT KRUS w Brodnicy.

  2. Szkolenie bhp dla sołtysów - przedstawiciel PT KRUS Brodnica.

  3. Pokaz odzieży ochronnej i udzielania pierwszej pomocy - ratownicy PSP w Brodnicy

  4. Konkurs z nagrodami - przedstawiciel PT KRUS w Brodnicy

PODPISANO UMOWY NA ODŚNIEŻANIEodśnieżanie

Wójt Gminy Osiek informuje, że zostały podpisane umowy na


Odśnieżanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2011-2012


Umowy zostały podpisane z pięcioma wykonawcami. Informacji na temat osób/firm odśnieżających konkretne odcinki można zasięgnąć u sołtysów. Do nich także prosimy zwracać się w przypadku koniecznoci odśnieżania przy nagłych opadach śniegu.


Przypominamy, że nie będą odśnieżane prywatne drogi dojazdowe do posesji.

Otwarcie drogi Kretki Małe - Kretki Duże
Droga

Otwarcie drogi Kretki Małe - Kretki Duże


Długość drogi - 2.995 mb. koszt: 1.300.000 zł21 listopada 2011 r. o godz. 12:00 dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia wyremontowanej drogi łączącej sołectwa Kretki Małe - Kretki Duże. Inwestycja wykonana w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Brodnicy a współfinansowana w wysokości 50% kosztów z funduszy Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

W uroczystości udział wzięli Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Brodnicy, Radni Powiatu, Radni Gminy Osiek, Sołtysi, przedstawiciele wykonawcy (Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane w Brodnicy) oraz mieszkańcy Kretek Małych