Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Szkół Podstawowych - Gżegżółka
Konkurs

13 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Szkół Podstawowych „Gżegżółka”. Konkurs jest organizowany przez nauczycieli osieckiej szkoły: Justynę Prajs, Katarzynę Sadowską i Tomasza Sadowskiego.


W konkursie wzięło udział 73 uczniów z 19 szkół naszego powiatu, którzy startowali w dwóch kategoriach: klas III-IV oraz klas V-VI. Podczas konkursu wszyscy uczestnicy piszą dyktando, rozwiązują test ze znajomości zasad ortograficznych. Dziesięcioro półfinalistów z każdej kategorii szuka słów w słowniku na czas oraz poprawia błędy tekście. Pięcioro finalistów z każdej grupy w zadaniu finałowym zapisuje zdania zawierające homonimy. Jedno z takich zadań brzmiało: Chorzy przyglądają się jak hoży lekarz nieszczerze zęby szczerzy, robiąc minę złej szczeżui.


Konkurs odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Brodnicy i Gminy Osiek. Honorowym patronatem objął go Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, a patronat medialny sprawuje Gazeta Pomorska.


Więcej informacji w rozwinięciu, natomiast zdjęcia z konkursu znajdują się w Galerii
Nasza Pielęgniarka Wyróżniona
Pielęgniarka

12 maja został przez Światową Organizację Zdrowia ustanowiony Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki. Tego dnia na uroczystym spotkaniu Starosta Brodnicki Piortr Boiński Medalami Honorowymi im. Anny Wazówny wyróżnił pielęgniarki z powiatu brodnickiego. Wśród wyróznionych odznaczenie otrzymała pielęgniarka dyplomowana Pani Anna Czachowska z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Osieku.


Pani Anna Czachowska medal otrzymała za pracę pielegniarską wykonywaną z oddaniem i poświęceniem, serce okazywane ludziom chorym oraz zaangażowanie w realizacji powiatowych programów profilaktyki zdrowotnej.


Serdecznie garulujemy!


źródło: Starostwo Powitowe w Brodnicy


Zdjęcia z imprezy


Konferencja w Belwederze
Konferencja w Belwederze

5 maja 2011 roku w Warszawie odbyła się konferencja „O godności dziecka z niepełnosprawnością”, zorganizowana przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie i Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji.


Na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka uczestnikami z województwa kujawsko-pomorskiego byli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska oraz Tomasz Sadowski dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku.


Konferencja odbyła się w Belwederze. Honorowymi gośćmi były Jej Królewska Mość Sylwia, Królowa Szwecji i Anna Komorowska, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestnikami konferencji byli kuratorzy ze wszystkich województw, posłowie, przedstawiciele rządu oraz organizacji i stowarzyszeń zajmujących się dziećmi z niepełnosprawnością z różnych miejsc Polski, Kawalerowie Orderu Uśmiechu oraz zaproszeni dyrektorzy szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.
Tego dnia w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce 5 maja ustanowiono także Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.


Konferencja w Belwederze

Na konferencji wymieniono szwedzkie i polskie doświadczenia w zapewnieniu równych praw dzieciom z niepełnosprawnością oraz zapewnieniu jak najszerszego dostępu do technologii wspierających. Przedstawiono przykłady dobrych praktyk na rzecz godności dziecka w obu krajach oraz omówiono problemy do rozwiązania. Przedstawicielka MEN przedstawiła planowane zmiany legislacyjne celem lepszego dostosowania prawa dla funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych.


Spotkanie uświetnił występ Zespołu Inscenizacji Tanecznej Uśmiech z Kielc.
Zaproszenie na konferencję to niewątpliwe wyróżnienie dla szkoły i gminy.
Nabór na stanowisko - Kierownik Gospodarki Komunalnej
Nabor

Wójt Gminy Osiek ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Osieku.


Wolne stanowisko urzędnicze:
Kierownik Zakładu Gospodarki KomunalnejWymiar etatu: pełny etat

Główne obowiązki:

  1. Kierowanie Pracą Zakładu Gospodarki Komunalnej
  2. Obsługa i utrzymanie gminnego wysypiska śmieci.
  3. Utrzymanie sieci wodociągowej i przyłączy włącznie z licznikami poboru wody oraz instalacji uzdatniania wody.
  4. Utrzymanie sieci kanalizacyjnej, przepompowni i oczyszczalni ścieków.
  5. Zawieranie umów na dostarczanie wody i odbiór ścieków, dostawy wody, odbiór ścieków, naliczanie opłat.
  6. Rozliczanie kart drogowych kierowcy ciągnika i kierowcy śmieciarki.
  7. Udział w akcji zimowego utrzymania dróg na terenie gminy.


Więcej informacji w rozwinięciu
Bezpłatne badanie słuchu
Badanie

Wójt Gminy Osiek oraz Centrum Badania Słuchu APH-MED Warszawa zapraszają mieszkańców Gminy na:


Bezpłatne badanie słuchu.


Badanie odbędzie się 10 maja br. (wtorek) w budynku Urządu Gminy Osiek, Osiek 81, 87-340 Osiek. Na badanie szczególnie zapraszamy osoby powyżej 50 roku życia oraz osoby z niedosłuchem. Służymy pomocą w doborze aparatów słuchowych.


Zapisy oraz więcej informacji w Sekretariacie Urzędu Gminy w Osieku oraz pod numerem telefonu: (56) 493-81-23.
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Kujawsko-pomorskie

Urząd Gminy Osiek przypomina o trwającym obecnie Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.


Do drzwi wielu mieszkańców naszej gminy zapukali już rachmistrzowie spisowi. Do pozostałych, jeśli nie spisali się w innej formie, w tym internetowej pod linkiem zamieszczonym po lewej stronie, powinni dotrzeć w najbliższym czasie, jednak przed 30 czerwca 2011, kiedy to kończy się Spis.


Jak rozpoznać rachmistrza? Podstawą identyfikacji rachmistrza jest jego legitymacja. Rachmistrz spisowy powinien posiadać legitymację. Zawiera ona takie dane, jak: numer legitymacji, imię, nazwisko, teren działania, okres ważności, podpis i pieczątkę Dyrektora Urzędu Statystycznego, pieczęć Urzędu Statystycznego, podpis posiadacza, zdjęcie posiadacza, logo Centralnego Biura Spisowego. Legitymacja jest ważna tylko z dowodem osobistym.


Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w zakładce w panelu nawigacyjnym oraz po kliknięciu na logo Spisu po lewej stronie.


Podstawa prawna Spisu: Spis realizowany jest na podstawie ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dz. U. z 2010 r., Nr 47, poz. 277) oraz rozporządzeń wykonawczych i aktów unijnych.
Długi weekend na sportowo
Sport

Miniony długi weekend stał w Osieku pod znakiem sportu. Najpierw w niedzielę 1 maja Legia Osiek zwyciężyła z Cukrownikiem Mełno 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Wojciech Żbikowski. Dzięki tej wygranej Legia awansowała na 2 miejsce w tabeli, ma tyle samo punktów co lider - Pojezierze Brzuze, ale niestety gorszy bilans bramek.


Kolejne sportowe wydarzenie to Turniej o Puchar Wójta Gminy Osiek rozegrany na osieckim Orliku. Mimo złej pogody, turniej cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnych drużyn - zgłoszono ich aż 8, licznie przybyli także kibice. Najlepiej spisała się drużyna Seniorów Strzygi, na drugim miejscu uplasował się KKS Kretki, a na trzecim Orły Łapinóż. Mecze sędziował Pan Ratkowski z Brodnicy, a turniej zorganizowali: Mariusz Wojdyło, Marek Rochnowski oraz Kamil Pankowski.
Przetarg nieograniczony na wykonanie otworów wiertniczych
Przetarg

Wój Gminy Osiek ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie dwóch otworów wiertniczych ujmujących wodę podziemną z utworów czwartorzędowych w miejscowościach Obórki i Sumin.


Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Gminy w Osieku, Osiek 85, 87-340 Osiek, pokój 105, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00. Oferty można składać w tym samym miejscu.


Termin składania ofert upływa 13 maja 2011r.


Szczegółowe informacje dotyczące przetargu.
Jan Paweł II i ja - Konkurs fotograficzny
Kujawsko-pomorskie

Zbliża się beatyfikacja papieża Jana Pawła II. W miniony piątek (15 kwietnia) ruszył konkurs ,,Jan Paweł II i ja” na najlepsze zdjęcie, wykonane podczas wizyty Ojca Świętego w regionie. Ojciec Święty odwiedzał nasze strony dwukrotnie: 6 i 7 czerwca 1991 roku był we Włocławku, również 7 czerwca, ale 1999 roku przybył z pielgrzymką do Bydgoszczy i Torunia.
Na pamiątkę tych wydarzeń, co roku, 7 czerwca, obchodzone jest Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgłoszenia w konkursie przyjmują redakcje gazet regionalnych. Warto odkurzyć stare fotografie i powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym wycieczkę do Rzymu dla dwóch osób.


Konkurs trwa od 15 do 29 kwietnia. Aby wziąć udział w zabawie należy przesłać skany maksymalnie trzech fotografii, wykonanych w czasie pielgrzymek Jana Pawła II na Kujawy
i Pomorze. Zgłoszenia można nadsyłać przez pięć dni, czyli od 15 do 20 kwietnia, na adresy mailowe podane na łamach i stronach internetowych gazet regionalnych: ,,Nowości”, Expressu Bydgoskiego”, Gazety Pomorskiej” i ,,Gazety Wyborczej”(wydanie bydgoskie
i toruńskie).


Więcej informacji w rozwinięciu.