Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
VIII Sesja Rady Gminy Osiek
Nabor

Przewodniczący Rady Gminy Osiek zaprasza na VIII Sesję Rady Gminy Osiek, która odbędzie się 1 czerwca 2011 (środa), o godz. 13:00, w Sali Konferencyjnej Urządu Gminy w Osieku.


Głównymi tematami VIII Sesji będzie udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy za rok 2010 oraz udzielenie powiatowi brodnickiemu finansowego wsparcia na inwestycje drogowe.
Już jutro kwalifikacja wojskowa
Komisje Wojskowe

W całej Polsce trwają prace komisji wojskowych, których zadaniem jest dokonanie kwalifikacji wojskowej Polaków. Przypominamy, że młodzież z naszej gminy, która otrzymała drogą listowną stosowne wezwania powinna stawić się jutro, tj. 31 maja (wtorek), w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej.


Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej mieści się w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy, przy ul. Karbowskiej 29. Komisji przewodniczy lek. med. Barbara Staszkiewicz, a jej członkowie to: lek. med. Andrzej Dąbrowski i lek. med. Lidia Górska.

Dziewczęta ze Strzyg najlepsze w powiecie
Konkurs

III Edycja Konkursu Czytelniczego rozstrzygnięta


Dziewczęta ze Strzyg najlepsze w powiecie!


27 kwietnia br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się III Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. „Czy znam i wiem?”. Impreza jest adresowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.


W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Strzygach. Drużyna w składzie: Michalina Fudała, Justyna Bąkowska oraz Patrycja Dędza pokonała 15 innych zespołów z naszego powiatu. Dziewczęta wykazały się doskonałą znajomością lektur przewidzianych regulaminem tegorocznego konkursu. Podbiły również serca jurorów,
prezentując scenkę powstałą w oparciu o powieść Małgorzaty Musierowicz pt. „Kłamczucha”.
Justyna w roli doktora Mamerta, Patrycja jako niesforny Tomcio i Tosia. Mamert w jednej osobie oraz Michalina, wcielająca się w postać tytułowej Kłamczuchy, wzbudziły zainteresowanie Publiczności.


Zwycięską drużynę przygotowała Sylwia Żbikowska.


Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów!


Zdjęcia z konkursu obejrzeć można w galerii.
Europejski Tydzień Sportu
Sport

Zapraszamy do zapoznania się z planem


Europejskiego Tygodnia Sportu w Gminie Osiek
w dniach 26.05 - 1.06.2011r.


Podczas tygodnia odbędą się takie imprezy, jak: Gminny Festiwal Sportu dla klas I-III SP, Nordic Walking, Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, wycieczka rowerowa, Sołecki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Osiek oraz wiele innych .


Zajęcia poprowadzą: Maryla Lejpamer, Mariusz Wojdyło, Dariusz Koprowski, Marek Rochnowski, Kamil Pankowski, Jan Sadowski i Zbigniew Gutowski.


Szczegółowy plan imprez w rozwinięciu newsa
Stypendium Szkolne
Stypendium

Urząd Gminy w Osieku informuję, że wypłata stypendium szkolnego odbędzie się w dniach 7, 8 i 9 czerwca br. w kasie urzędu - pokój nr 19.Rachunki prosimy dostarczyć w dniu 6 czerwca 2011 r. do urzędu Gminy - pokój nr 18.
Decyję o przyznaniu stypendium można odbierać w Urzędzie Gminy - pokój nr 9.
III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Szkół Podstawowych - Gżegżółka
Konkurs

13 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Szkół Podstawowych „Gżegżółka”. Konkurs jest organizowany przez nauczycieli osieckiej szkoły: Justynę Prajs, Katarzynę Sadowską i Tomasza Sadowskiego.


W konkursie wzięło udział 73 uczniów z 19 szkół naszego powiatu, którzy startowali w dwóch kategoriach: klas III-IV oraz klas V-VI. Podczas konkursu wszyscy uczestnicy piszą dyktando, rozwiązują test ze znajomości zasad ortograficznych. Dziesięcioro półfinalistów z każdej kategorii szuka słów w słowniku na czas oraz poprawia błędy tekście. Pięcioro finalistów z każdej grupy w zadaniu finałowym zapisuje zdania zawierające homonimy. Jedno z takich zadań brzmiało: Chorzy przyglądają się jak hoży lekarz nieszczerze zęby szczerzy, robiąc minę złej szczeżui.


Konkurs odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Brodnicy i Gminy Osiek. Honorowym patronatem objął go Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, a patronat medialny sprawuje Gazeta Pomorska.


Więcej informacji w rozwinięciu, natomiast zdjęcia z konkursu znajdują się w Galerii
Nasza Pielęgniarka Wyróżniona
Pielęgniarka

12 maja został przez Światową Organizację Zdrowia ustanowiony Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki. Tego dnia na uroczystym spotkaniu Starosta Brodnicki Piortr Boiński Medalami Honorowymi im. Anny Wazówny wyróżnił pielęgniarki z powiatu brodnickiego. Wśród wyróznionych odznaczenie otrzymała pielęgniarka dyplomowana Pani Anna Czachowska z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Osieku.


Pani Anna Czachowska medal otrzymała za pracę pielegniarską wykonywaną z oddaniem i poświęceniem, serce okazywane ludziom chorym oraz zaangażowanie w realizacji powiatowych programów profilaktyki zdrowotnej.


Serdecznie garulujemy!


źródło: Starostwo Powitowe w Brodnicy


Zdjęcia z imprezy


Konferencja w Belwederze
Konferencja w Belwederze

5 maja 2011 roku w Warszawie odbyła się konferencja „O godności dziecka z niepełnosprawnością”, zorganizowana przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie i Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji.


Na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka uczestnikami z województwa kujawsko-pomorskiego byli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska oraz Tomasz Sadowski dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku.


Konferencja odbyła się w Belwederze. Honorowymi gośćmi były Jej Królewska Mość Sylwia, Królowa Szwecji i Anna Komorowska, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestnikami konferencji byli kuratorzy ze wszystkich województw, posłowie, przedstawiciele rządu oraz organizacji i stowarzyszeń zajmujących się dziećmi z niepełnosprawnością z różnych miejsc Polski, Kawalerowie Orderu Uśmiechu oraz zaproszeni dyrektorzy szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.
Tego dnia w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce 5 maja ustanowiono także Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.


Konferencja w Belwederze

Na konferencji wymieniono szwedzkie i polskie doświadczenia w zapewnieniu równych praw dzieciom z niepełnosprawnością oraz zapewnieniu jak najszerszego dostępu do technologii wspierających. Przedstawiono przykłady dobrych praktyk na rzecz godności dziecka w obu krajach oraz omówiono problemy do rozwiązania. Przedstawicielka MEN przedstawiła planowane zmiany legislacyjne celem lepszego dostosowania prawa dla funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych.


Spotkanie uświetnił występ Zespołu Inscenizacji Tanecznej Uśmiech z Kielc.
Zaproszenie na konferencję to niewątpliwe wyróżnienie dla szkoły i gminy.
Nabór na stanowisko - Kierownik Gospodarki Komunalnej
Nabor

Wójt Gminy Osiek ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Osieku.


Wolne stanowisko urzędnicze:
Kierownik Zakładu Gospodarki KomunalnejWymiar etatu: pełny etat

Główne obowiązki:

  1. Kierowanie Pracą Zakładu Gospodarki Komunalnej
  2. Obsługa i utrzymanie gminnego wysypiska śmieci.
  3. Utrzymanie sieci wodociągowej i przyłączy włącznie z licznikami poboru wody oraz instalacji uzdatniania wody.
  4. Utrzymanie sieci kanalizacyjnej, przepompowni i oczyszczalni ścieków.
  5. Zawieranie umów na dostarczanie wody i odbiór ścieków, dostawy wody, odbiór ścieków, naliczanie opłat.
  6. Rozliczanie kart drogowych kierowcy ciągnika i kierowcy śmieciarki.
  7. Udział w akcji zimowego utrzymania dróg na terenie gminy.


Więcej informacji w rozwinięciu