Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
Nabór na stanowisko - Kierownik Gospodarki Komunalnej
Nabor

Wójt Gminy Osiek ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Osieku.


Wolne stanowisko urzędnicze:
Kierownik Zakładu Gospodarki KomunalnejWymiar etatu: pełny etat

Główne obowiązki:

  1. Kierowanie Pracą Zakładu Gospodarki Komunalnej
  2. Obsługa i utrzymanie gminnego wysypiska śmieci.
  3. Utrzymanie sieci wodociągowej i przyłączy włącznie z licznikami poboru wody oraz instalacji uzdatniania wody.
  4. Utrzymanie sieci kanalizacyjnej, przepompowni i oczyszczalni ścieków.
  5. Zawieranie umów na dostarczanie wody i odbiór ścieków, dostawy wody, odbiór ścieków, naliczanie opłat.
  6. Rozliczanie kart drogowych kierowcy ciągnika i kierowcy śmieciarki.
  7. Udział w akcji zimowego utrzymania dróg na terenie gminy.


Więcej informacji w rozwinięciu
Bezpłatne badanie słuchu
Badanie

Wójt Gminy Osiek oraz Centrum Badania Słuchu APH-MED Warszawa zapraszają mieszkańców Gminy na:


Bezpłatne badanie słuchu.


Badanie odbędzie się 10 maja br. (wtorek) w budynku Urządu Gminy Osiek, Osiek 81, 87-340 Osiek. Na badanie szczególnie zapraszamy osoby powyżej 50 roku życia oraz osoby z niedosłuchem. Służymy pomocą w doborze aparatów słuchowych.


Zapisy oraz więcej informacji w Sekretariacie Urzędu Gminy w Osieku oraz pod numerem telefonu: (56) 493-81-23.
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Kujawsko-pomorskie

Urząd Gminy Osiek przypomina o trwającym obecnie Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.


Do drzwi wielu mieszkańców naszej gminy zapukali już rachmistrzowie spisowi. Do pozostałych, jeśli nie spisali się w innej formie, w tym internetowej pod linkiem zamieszczonym po lewej stronie, powinni dotrzeć w najbliższym czasie, jednak przed 30 czerwca 2011, kiedy to kończy się Spis.


Jak rozpoznać rachmistrza? Podstawą identyfikacji rachmistrza jest jego legitymacja. Rachmistrz spisowy powinien posiadać legitymację. Zawiera ona takie dane, jak: numer legitymacji, imię, nazwisko, teren działania, okres ważności, podpis i pieczątkę Dyrektora Urzędu Statystycznego, pieczęć Urzędu Statystycznego, podpis posiadacza, zdjęcie posiadacza, logo Centralnego Biura Spisowego. Legitymacja jest ważna tylko z dowodem osobistym.


Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w zakładce w panelu nawigacyjnym oraz po kliknięciu na logo Spisu po lewej stronie.


Podstawa prawna Spisu: Spis realizowany jest na podstawie ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dz. U. z 2010 r., Nr 47, poz. 277) oraz rozporządzeń wykonawczych i aktów unijnych.
Długi weekend na sportowo
Sport

Miniony długi weekend stał w Osieku pod znakiem sportu. Najpierw w niedzielę 1 maja Legia Osiek zwyciężyła z Cukrownikiem Mełno 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Wojciech Żbikowski. Dzięki tej wygranej Legia awansowała na 2 miejsce w tabeli, ma tyle samo punktów co lider - Pojezierze Brzuze, ale niestety gorszy bilans bramek.


Kolejne sportowe wydarzenie to Turniej o Puchar Wójta Gminy Osiek rozegrany na osieckim Orliku. Mimo złej pogody, turniej cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnych drużyn - zgłoszono ich aż 8, licznie przybyli także kibice. Najlepiej spisała się drużyna Seniorów Strzygi, na drugim miejscu uplasował się KKS Kretki, a na trzecim Orły Łapinóż. Mecze sędziował Pan Ratkowski z Brodnicy, a turniej zorganizowali: Mariusz Wojdyło, Marek Rochnowski oraz Kamil Pankowski.
Przetarg nieograniczony na wykonanie otworów wiertniczych
Przetarg

Wój Gminy Osiek ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie dwóch otworów wiertniczych ujmujących wodę podziemną z utworów czwartorzędowych w miejscowościach Obórki i Sumin.


Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Gminy w Osieku, Osiek 85, 87-340 Osiek, pokój 105, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00. Oferty można składać w tym samym miejscu.


Termin składania ofert upływa 13 maja 2011r.


Szczegółowe informacje dotyczące przetargu.
Jan Paweł II i ja - Konkurs fotograficzny
Kujawsko-pomorskie

Zbliża się beatyfikacja papieża Jana Pawła II. W miniony piątek (15 kwietnia) ruszył konkurs ,,Jan Paweł II i ja” na najlepsze zdjęcie, wykonane podczas wizyty Ojca Świętego w regionie. Ojciec Święty odwiedzał nasze strony dwukrotnie: 6 i 7 czerwca 1991 roku był we Włocławku, również 7 czerwca, ale 1999 roku przybył z pielgrzymką do Bydgoszczy i Torunia.
Na pamiątkę tych wydarzeń, co roku, 7 czerwca, obchodzone jest Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgłoszenia w konkursie przyjmują redakcje gazet regionalnych. Warto odkurzyć stare fotografie i powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym wycieczkę do Rzymu dla dwóch osób.


Konkurs trwa od 15 do 29 kwietnia. Aby wziąć udział w zabawie należy przesłać skany maksymalnie trzech fotografii, wykonanych w czasie pielgrzymek Jana Pawła II na Kujawy
i Pomorze. Zgłoszenia można nadsyłać przez pięć dni, czyli od 15 do 20 kwietnia, na adresy mailowe podane na łamach i stronach internetowych gazet regionalnych: ,,Nowości”, Expressu Bydgoskiego”, Gazety Pomorskiej” i ,,Gazety Wyborczej”(wydanie bydgoskie
i toruńskie).


Więcej informacji w rozwinięciu.Życzenia Wielkanocne
Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
zdrowia, pogody ducha, miłości oraz serdecznych spotkań w rodzinnym gronie


życzą Wójt Gminy Osiek,
Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi
oraz Pracownicy Urzędu Gminy w Osieku...................................VII Sesja Rady Gminy w Osieku
Komisje Wojskowe

Przewodniczący Rady Gminy w Osieku zaprasza na VII sesję Rady Gminy w Osieku w dniu 21 kwietnia 2011 roku, o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Osieku.


Rada Gminy Osiek zajmie się takimi sprawami, jak:
- Sprawozdanie Wójta Gminy Osiek z pracy między sesjami,
- Sprawozdanie z realizacji współpracy Gminy Osiek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok poprzedni,
- Projekt uchwały zmienijącej uchwałę w sprawie przyjęcia Statutu Związku Gmin Północnego Mazowsza,
- Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Miasta Brodnica na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii,
- Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w postaci umorzeń, odroczenia terminu spłaty lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Osiek oraz warunki dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną,
- Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku za rok 2010,
- Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej za rok 2010,
- Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2011 rok.Kwalifikacja Wojskowa
Komisje Wojskowe

W całej Polsce ruszyły prace komisji wojskowych, których zadaniem jest dokonanie kwalifikacji wojskowej Polaków. W powiecie brodnickim komisja pracować będzie od 23 maja do 22 czerwca 2011r. Młodzież z naszej gminy wezwania otrzyma na dzień 31 maja 2011r.


Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie mieścić się w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy, przy ul. Karbowskiej 29. Komisji przewodniczyć będzie lek. med. Barbara Staszkiewicz, a jej członkowie to: lek. med. Andrzej Dąbrowski i lek. med. Lidia Górska.