Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
VII Sesja Rady Gminy w Osieku
Komisje Wojskowe

Przewodniczący Rady Gminy w Osieku zaprasza na VII sesję Rady Gminy w Osieku w dniu 21 kwietnia 2011 roku, o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Osieku.


Rada Gminy Osiek zajmie się takimi sprawami, jak:
- Sprawozdanie Wójta Gminy Osiek z pracy między sesjami,
- Sprawozdanie z realizacji współpracy Gminy Osiek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok poprzedni,
- Projekt uchwały zmienijącej uchwałę w sprawie przyjęcia Statutu Związku Gmin Północnego Mazowsza,
- Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Miasta Brodnica na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii,
- Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w postaci umorzeń, odroczenia terminu spłaty lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Osiek oraz warunki dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną,
- Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku za rok 2010,
- Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej za rok 2010,
- Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2011 rok.Kwalifikacja Wojskowa
Komisje Wojskowe

W całej Polsce ruszyły prace komisji wojskowych, których zadaniem jest dokonanie kwalifikacji wojskowej Polaków. W powiecie brodnickim komisja pracować będzie od 23 maja do 22 czerwca 2011r. Młodzież z naszej gminy wezwania otrzyma na dzień 31 maja 2011r.


Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie mieścić się w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy, przy ul. Karbowskiej 29. Komisji przewodniczyć będzie lek. med. Barbara Staszkiewicz, a jej członkowie to: lek. med. Andrzej Dąbrowski i lek. med. Lidia Górska.
Remis Legii
Legia

W minioną niedzielę Legia Osiek, rozegrała kolejny mecz ligowy. Rywalem osieckich piłkarzy był zespół Victorii Czernikowo. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla Legii zdobył Łukasz Stefański.


Oczekiwania zawodników, trenera i kibiców były zupełnie inne. Wszyscy liczyli na wysokie zwycięstwo, szczególnie, że bardzo szybko, bo już w 15.minucie padłą bramka dla Legii, jednak zawodnicy z Czernikowa pokusili się o wyrównanie i udało im się utrzymać wynik do końca.


W kolejny weekend Legia zmierzy się na wyjeździe ze Zrywem Książki.Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanoc 2011
Wielkanoc

Gminny Ośrodek Kultury w Osieku zaprasza na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Konkursie Wigilia 2011. Odbędzie się ono w piątek 8 kwietnia, o godzinie 12:00 w dużej sali GOK w Osieku.


Przez kilka minionych dni, obradowała komisja, której zadaniem było wyłonienie zwycięzców w czterech kategoriach: palma wielkanocna, kartka wielkanocna, praca plastyczna na temat obrzędów wielkanocnych oraz praca plastyczna na temat 'moja rodzina'. Nagrody zostaną rozdane również w czterech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa klasy 1-3 oraz 4-6, Gminazjum i dorośli.


Podczas piątkowej uroczystości będzie okazja do obejrzenia wszystkich zgłoszonych prac.
Kilka z nich zobaczyć można w rozwinięciu informacji.Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD poprzez punkt informacyjny
LGD

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ, we współpracy z gminami: Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk, rozpoczyna realizację Projektu pn.


„Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD
poprzez punkt informacyjny”


w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z działania 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich. Celem Projektu jest aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD w zajęciach pozarolniczych poprzez pracę punktu informacyjnego.


W ramach Projektu, z dniem 1 kwietnia 2011 roku uruchomiony został punkt informacyjny, który będzie funkcjonował do dnia 31 grudnia 2011 roku, świadcząc wsparcie z zakresu:
- poszukiwania pracy,
- sporządzania dokumentów aplikacyjnych,
- wnioskowania o fundusze z Unii Europejskiej,
- zakładania działalności gospodarczej.


Wsparcie może otrzymać każda osoba, która zamieszkuje na terenie którejkolwiek z gmin członkowskich LGD (Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk).


Więcej informacji w rozwinięciuLegia wygrywa w Świedziebni
Legia

Dziś rundę wiosenną zainaugurował nasz lokalny zespół B-klasowy Legia Osiek, pokonując w meczu wyjazdowym LZS Świedziebnia 2:1. Bramki dla osieckiej drużyny zdobyli Wojciech Żbikowski i Jakub Szymański.


Biorąc pod uwagę nienajlepsze występy Legii w meczach kontrolnych, wszyscy są bardzo pozytywnie zaskoczeni osiągniętym rezultatem. Spotkanie obejrzało kilkudziesięciu kibiców, w tym spora grupa z Osieka, łącznie z Wójtem Gminy Osiek.


W kolejny weekend Legia zmierzy się na stadionie w Brodnicy z Victorią Czernikowo.Konkurs Plastyczny 'Wielkanoc 2011'
Wielkanoc

W dniu 31 kwietnia 2011r. upłynął termin składania prac w konkursie plastycznym pod nazwą Wielkanoc 2011 organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Osieku.


Do udziału w konkursie zgłoszono kilkadziesiąt prac, w czterech kategoriach:
- Palma wielkanocna
- Świąteczna kartka wielkanocna
- Praca plastyczna na temat obrzędów wielkanocnych
- Praca plastyczna na temat 'moja rodzina'


Przez najbliższych kilka dnia obradować będzie trzyosobowe jury powołane przez organizatora.

Prezentacja prac i wręczenie nagród odbędzie się 8 kwietnia 2011r. (tj. piątek), o godz 12:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku. Serdecznie zapraszamy


Więcej informacji o konkursie w rozwinięciu.
Konkurs na najlepiej czytającą klasę - 'bibliofilek'
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku organizuje konkurs na najlepiej czytającą klasę, pod nazwą 'Bibliofilek'. Konkurs będzie trwać rokrocznie od 1 marca do 25 maja.


W konkursie biorą udział klasy w poziomie I-III, IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum.


Za każdą przeczytaną książkę klasa otrzymuje 1 punkt, z kolei za każdą przetrzymaną powyżej miesiąca książkę 5 ujemnych punktów. Wyniki będą na bieżąco sumowane i każdego miesiąca wywieszane na tablicy Samorządu Uczniowskiego w szkole oraz przy Bibliotece szkolnej.


Po zakończeniu okresu trwania konkursu, nastąpi zsumowanie zdobytych punktów, a następnie zostaną one podzielone przez liczbę czytelników danej klasy. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Dnia Dziecka.


Nagrody otrzymają: najlepiej czytająca klasa, uczeń oraz opiekun.
Wybory do Izb Rolniczych
Izba Rolnicza

Wójt Gminy Osiek informuje, że Krajowa Rada Izb Rolniczych wyznaczyła termin wyborów do izb rolniczych na dzień 3 kwietnia 2011 r. (niedziela) w godz. 8.00 - 18.00. Głosowanie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku.


Wybory do Walnego Zgromadzenia Izby Rolniczej Województwa Kujawsko Pomorskiego są dwustopniowe.
W pierwszym etapie z każdej gminy wybierani są dwaj delegaci (lub jeden, jeżeli obszar użytków rolnych gminy nie przekracza 4 tys. ha). Wybrani delegaci wchodzą w skład tzw. Rady Powiatowej, która - na swym pierwszym posiedzeniu - wybiera spośród siebie Przewodniczącego i Delegata.
Te dwie osoby wchodzą w skład nowego Walnego Zgromadzenia Izby, którego kadencja trwa 4 lata.


Więcej informacji w rozwinięciu.