Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
Długi weekend na sportowo
Sport

Miniony długi weekend stał w Osieku pod znakiem sportu. Najpierw w niedzielę 1 maja Legia Osiek zwyciężyła z Cukrownikiem Mełno 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Wojciech Żbikowski. Dzięki tej wygranej Legia awansowała na 2 miejsce w tabeli, ma tyle samo punktów co lider - Pojezierze Brzuze, ale niestety gorszy bilans bramek.


Kolejne sportowe wydarzenie to Turniej o Puchar Wójta Gminy Osiek rozegrany na osieckim Orliku. Mimo złej pogody, turniej cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnych drużyn - zgłoszono ich aż 8, licznie przybyli także kibice. Najlepiej spisała się drużyna Seniorów Strzygi, na drugim miejscu uplasował się KKS Kretki, a na trzecim Orły Łapinóż. Mecze sędziował Pan Ratkowski z Brodnicy, a turniej zorganizowali: Mariusz Wojdyło, Marek Rochnowski oraz Kamil Pankowski.
Przetarg nieograniczony na wykonanie otworów wiertniczych
Przetarg

Wój Gminy Osiek ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie dwóch otworów wiertniczych ujmujących wodę podziemną z utworów czwartorzędowych w miejscowościach Obórki i Sumin.


Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Gminy w Osieku, Osiek 85, 87-340 Osiek, pokój 105, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00. Oferty można składać w tym samym miejscu.


Termin składania ofert upływa 13 maja 2011r.


Szczegółowe informacje dotyczące przetargu.
Jan Paweł II i ja - Konkurs fotograficzny
Kujawsko-pomorskie

Zbliża się beatyfikacja papieża Jana Pawła II. W miniony piątek (15 kwietnia) ruszył konkurs ,,Jan Paweł II i ja” na najlepsze zdjęcie, wykonane podczas wizyty Ojca Świętego w regionie. Ojciec Święty odwiedzał nasze strony dwukrotnie: 6 i 7 czerwca 1991 roku był we Włocławku, również 7 czerwca, ale 1999 roku przybył z pielgrzymką do Bydgoszczy i Torunia.
Na pamiątkę tych wydarzeń, co roku, 7 czerwca, obchodzone jest Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgłoszenia w konkursie przyjmują redakcje gazet regionalnych. Warto odkurzyć stare fotografie i powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym wycieczkę do Rzymu dla dwóch osób.


Konkurs trwa od 15 do 29 kwietnia. Aby wziąć udział w zabawie należy przesłać skany maksymalnie trzech fotografii, wykonanych w czasie pielgrzymek Jana Pawła II na Kujawy
i Pomorze. Zgłoszenia można nadsyłać przez pięć dni, czyli od 15 do 20 kwietnia, na adresy mailowe podane na łamach i stronach internetowych gazet regionalnych: ,,Nowości”, Expressu Bydgoskiego”, Gazety Pomorskiej” i ,,Gazety Wyborczej”(wydanie bydgoskie
i toruńskie).


Więcej informacji w rozwinięciu.Życzenia Wielkanocne
Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
zdrowia, pogody ducha, miłości oraz serdecznych spotkań w rodzinnym gronie


życzą Wójt Gminy Osiek,
Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi
oraz Pracownicy Urzędu Gminy w Osieku...................................VII Sesja Rady Gminy w Osieku
Komisje Wojskowe

Przewodniczący Rady Gminy w Osieku zaprasza na VII sesję Rady Gminy w Osieku w dniu 21 kwietnia 2011 roku, o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Osieku.


Rada Gminy Osiek zajmie się takimi sprawami, jak:
- Sprawozdanie Wójta Gminy Osiek z pracy między sesjami,
- Sprawozdanie z realizacji współpracy Gminy Osiek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok poprzedni,
- Projekt uchwały zmienijącej uchwałę w sprawie przyjęcia Statutu Związku Gmin Północnego Mazowsza,
- Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Miasta Brodnica na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii,
- Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w postaci umorzeń, odroczenia terminu spłaty lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Osiek oraz warunki dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną,
- Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku za rok 2010,
- Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej za rok 2010,
- Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2011 rok.Kwalifikacja Wojskowa
Komisje Wojskowe

W całej Polsce ruszyły prace komisji wojskowych, których zadaniem jest dokonanie kwalifikacji wojskowej Polaków. W powiecie brodnickim komisja pracować będzie od 23 maja do 22 czerwca 2011r. Młodzież z naszej gminy wezwania otrzyma na dzień 31 maja 2011r.


Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie mieścić się w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy, przy ul. Karbowskiej 29. Komisji przewodniczyć będzie lek. med. Barbara Staszkiewicz, a jej członkowie to: lek. med. Andrzej Dąbrowski i lek. med. Lidia Górska.
Remis Legii
Legia

W minioną niedzielę Legia Osiek, rozegrała kolejny mecz ligowy. Rywalem osieckich piłkarzy był zespół Victorii Czernikowo. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla Legii zdobył Łukasz Stefański.


Oczekiwania zawodników, trenera i kibiców były zupełnie inne. Wszyscy liczyli na wysokie zwycięstwo, szczególnie, że bardzo szybko, bo już w 15.minucie padłą bramka dla Legii, jednak zawodnicy z Czernikowa pokusili się o wyrównanie i udało im się utrzymać wynik do końca.


W kolejny weekend Legia zmierzy się na wyjeździe ze Zrywem Książki.Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanoc 2011
Wielkanoc

Gminny Ośrodek Kultury w Osieku zaprasza na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Konkursie Wigilia 2011. Odbędzie się ono w piątek 8 kwietnia, o godzinie 12:00 w dużej sali GOK w Osieku.


Przez kilka minionych dni, obradowała komisja, której zadaniem było wyłonienie zwycięzców w czterech kategoriach: palma wielkanocna, kartka wielkanocna, praca plastyczna na temat obrzędów wielkanocnych oraz praca plastyczna na temat 'moja rodzina'. Nagrody zostaną rozdane również w czterech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa klasy 1-3 oraz 4-6, Gminazjum i dorośli.


Podczas piątkowej uroczystości będzie okazja do obejrzenia wszystkich zgłoszonych prac.
Kilka z nich zobaczyć można w rozwinięciu informacji.Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD poprzez punkt informacyjny
LGD

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ, we współpracy z gminami: Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk, rozpoczyna realizację Projektu pn.


„Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD
poprzez punkt informacyjny”


w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z działania 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich. Celem Projektu jest aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD w zajęciach pozarolniczych poprzez pracę punktu informacyjnego.


W ramach Projektu, z dniem 1 kwietnia 2011 roku uruchomiony został punkt informacyjny, który będzie funkcjonował do dnia 31 grudnia 2011 roku, świadcząc wsparcie z zakresu:
- poszukiwania pracy,
- sporządzania dokumentów aplikacyjnych,
- wnioskowania o fundusze z Unii Europejskiej,
- zakładania działalności gospodarczej.


Wsparcie może otrzymać każda osoba, która zamieszkuje na terenie którejkolwiek z gmin członkowskich LGD (Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk).


Więcej informacji w rozwinięciu