Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
Rejestr Działalności Regulowanej
mapa
lgd
Sprawozdanie z przebiegu projektu pt. ,,Szansa na zatrudnienie" w roku 2011SZANSA

Sprawozdanie z przebiegu projektu
pt. „Szansa na zatrudnienie” w roku 2011Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku realizował od kwietnia 2011r. projekt pod tytułem „Szansa na zatrudnienie” VII Priorytet Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

SZ


spotkanie informacyjne - ,,Program Solarny"spotkanie

Pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie ,,Programu Solarnego do 70% na zakup i montaż kolektorów słonecznych"Firma SUNMAX Sp z o.o. wraz Urzędem Gminy zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjne w sprawie realizacji ,,Programu Solarnego do - 70% na zakup i montaż kolektorów słonecznych" dla mieszkańców Gminy


Spotkanie odbędzie się 4 stycznia 2012 roku w budynku Urzędu Gminy Osiek Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogą przybyć na spotkanie zapraszamy do indywidualnego kontaktu: tel. 698 540 847


Na spotkaniu zapoznają się Państwo między innymi: ze szczegółowymi informacjami na temat dopłat do - 70%, korzyściami płynącymi z zastosowania urządzeń solarnych, oferowanymi rodzajami zestawów oraz przybliżonymi kosztami ich zakupów.

Na zakończenie spotkania zainteresowani przystąpieniem do Programu Solarnego do - 70% na zakup i montaż kolektorów słonecznych będą mieli możliwość umówienia się na wizytę z doradcą firmy SUNMAX Sp z o.o., który wykona bezpłatnie ocenę warunków technicznych budynku i wyceni koszty zakupu zestawu solarnego w Państwa obiektach mieszkalnych.
Wigiliawigilia

Wigilia dla niepełnosprawnych dzieci15 grudnia odbyła się Wigilia dla niepełnosprawnych dzieci z terenu Gminy Osiek. Uroczystość miała miejsce w świetlicy wiejskiej w Strzygach.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi:
p. Kazimierz Wolfram - Wójt Gminy Osiek; p. Andrzej Zieliński - Przewodniczący Rady Gminy; ks. Zdzisław Bartosik - Proboszcz parafii Strzygi; ks. Wiesław Goszczycki; p. Jolanta Kowalczyk - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku i przedstawiciele Gminnej Komisji Alkoholowej w Osieku: p. Marek Bartłomiejus, p. Zbigniew Gutowski, p. Tomasz SadowskiSZ

Andrzejkowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiemspotkanie

Andrzejkowe spotkanie z Kubusiem PuchatkiemDnia 25.11.2011 roku nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku zorganizowali nocne zabawy andrzejkowe. Gościem specjalnym był Kubuś Puchatek, który tego dnia obchodził swoje święto w naszej szkole - Światowy Dzień Pluszowego Misia.


Na spotkanie przybyło 57 maluszków, doskonale przygotowanych na nocleg w szkole. Wraz z nimi przybyły ich ukochane misie. Rodzice stanęli na wysokości zadania i zamiast słodkiego "Conieco" przygotowali wspaniałą ucztę. Wiele konkursów, niespodzianek, zorganizował Kubuś Puchatek wraz ze swoją opiekunką panią Mirosławą Rupińską. Nie brakowało dzieciom zabaw ze śpiewem i z tańcami. Odbył się również I Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci z klas I-III zorganizowany przez Dyrektora GOK w Osieku Jana Sadowskiego. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom,, zostali zaproszeni goście, wśród nich Wójt Gminy Osiek Kazimierz Wolfram, Dyrektor Szkoły Podstawowej Tomasz Sadowski i pielęgniarka szkolna Dorota Jarząb.


Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci przepowiadały sobie przyszłość. Na dobranoc obejrzały bajkę i tuląc swoje misie słodko zasnęły. Nad spokojnym snem dzieci czuwały panie Marzena Sadowska, Renata Kopcewicz, Urszula Majkowska, Katarzyna Sadowska i Marianna Lejpamer. W sobotę po śniadaniu stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy. Do zobaczenia za rok.


Zdjęcia z imprezy znajdują się w galerii.komunikat kruskrus

Narada w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy19 grudnia 2011 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy ul. Karbowska 29 odbędzie się narada z samorządami gmin i sołtysami powiatu brodnickiego organizowana przez KRUS Placówka Terenowa w Grudziądzu i Starostwo Powiatowe w Brodnicy.Tematyka spotkania przedstawia się następująco:

  1. Omówienie zadań wnikających z ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, dotyczących powiatu brodnickiego - prezydencja PT KRUS w Brodnicy.

  2. Szkolenie bhp dla sołtysów - przedstawiciel PT KRUS Brodnica.

  3. Pokaz odzieży ochronnej i udzielania pierwszej pomocy - ratownicy PSP w Brodnicy

  4. Konkurs z nagrodami - przedstawiciel PT KRUS w Brodnicy

PODPISANO UMOWY NA ODŚNIEŻANIEodśnieżanie

Wójt Gminy Osiek informuje, że zostały podpisane umowy na


Odśnieżanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2011-2012


Umowy zostały podpisane z pięcioma wykonawcami. Informacji na temat osób/firm odśnieżających konkretne odcinki można zasięgnąć u sołtysów. Do nich także prosimy zwracać się w przypadku koniecznoci odśnieżania przy nagłych opadach śniegu.


Przypominamy, że nie będą odśnieżane prywatne drogi dojazdowe do posesji.

Otwarcie drogi Kretki Małe - Kretki Duże
Droga

Otwarcie drogi Kretki Małe - Kretki Duże


Długość drogi - 2.995 mb. koszt: 1.300.000 zł21 listopada 2011 r. o godz. 12:00 dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia wyremontowanej drogi łączącej sołectwa Kretki Małe - Kretki Duże. Inwestycja wykonana w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Brodnicy a współfinansowana w wysokości 50% kosztów z funduszy Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

W uroczystości udział wzięli Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Brodnicy, Radni Powiatu, Radni Gminy Osiek, Sołtysi, przedstawiciele wykonawcy (Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane w Brodnicy) oraz mieszkańcy Kretek Małych


Nowy zawód - Nowa szansa
projekt

Otwarcie drogi Kretki Duże - Kretki Małe
Droga

Wójt Gminy Osiek oraz Przewodniczący Rady Gminy w Osieku zapraszają na


Otwarcie drogi Kretki Duże - Kretki Małe


Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wyremontowanego w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Brodnicy odcinka drogi Kretki Duże - Kretki Małe odbędzie się 21 listopada 2011 roku, o godzinie 12:00 w miejscowości Kretki Małe, przy skrzyżowaniu z drogą powiatową.


Remont drogi został wykonany w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011".