Nawigacja
Strona główna
Aktualności
Informacje
Przetargi
Podatki
Sprawy do załatwienia
Urząd Gminy
Wójt Gminy
Rada Gminy

Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Osiek

Zakład Gospodarki Komunalnej w Osieku
Gospodarka odpadami w gminie Osiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku
Gminny Ośrodek Kultury w Osieku
Szkoły w Gminie
Z ŻYCIA SENIORÓW

Informator Gminny
Piszą o nas
Ważne telefony
Galeria zdjęć
Szukaj
gospodarka
Z ŻYCIA SENIORÓW

19-24 SIERPNIA - Wspaniały tydzień seniorów w Tleniu.

W tym tygodniu zmieściło się tyle atrakcji , że można by obdzielić nimi cały rok!!!!!!!
A jak nam tam było niech powiedzą za nas te migawki z pobytu w TLENIU.
Był to zarazem wyjazd integracyjny z nowo powstałym klubem seniora z RADZIK DUŻYCH.
Tak nam było razem dobrze , że za rok znowu jedziemy tam razem.
GALERIA ZDJĘĆ
17/09/2013 MSKOLEJNA PREMIERA W GOK-u

10 lutego o godz. 17. 00. odbyła się kolejna premiera ,, AKTORÓW – AMATORÓW '' z koła koła seniora ,,SERCE NA DŁONI '' - działającego od 5 lat przy GOK-u w Osieku. Tym razem zaproszeni goście zobaczyli seniorów w spektaklu ,,KOBIETA ZMIENNĄ JEST ''. Na spektaklu obecni byli przedstawiciele władz lokalnych z panem K. Wolframem , wójtem i A. Zielińskim , przewodniczącym R.G. OSIEK. Przybyli także księża i dyrektorzy szkół . Nie zawiedli nas także radni powiatowi , którzy bardzo często wspierają nasze inicjatywy. O oprawę muzyczną zadbała pani Justyna Prajs wraz ze swymi wychowankami , uczennicami liceum ogólnokształcącego w Jabłonowie.. Goście byli pod wrażenie występu seniorów i nagrodzili ich gromkimi brawami. To była kolejna uczta dla ducha powiedział po spektaklu pan A.Zieliński. Natomiast pan K. Wolfram uhonorował artystów dyplomami a najstarszej członkini koła pani Janinie Jakubowskiej wręczył pamiątkowy puchar dla koła seniora ,, SERCE NA DŁONI ''
GALERIA ZDJĘĆ
11/02/2013 MS


SPOTKANIE SENIORÓW Z KOŁEM GOSPODYŃ

Członkowie Koła Seniora ,,SERCE NA DŁONI " zostali zaproszeni przez Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku na spotkanie poświęcone wspomnieniom z dawnych lat. Młode gospodynie bardzo serdecznie przyjęły seniorów i z uwagą słuchały ich wspomnień. Gospodyniom towarzyszyli strażacy, którzy bardzo starali się, aby atmosfera spotkania była ciepła i serdeczna. Seniorki oprócz opowieści umiliły to spotkanie swoimi popisami aktorskimi. Wspólnie wypita kawka i smaczne ciasta, upieczone przez młode gospodynie stworzyły serdeczną, rodzinną atmosferę. A popisy seniorek wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój. Nad całością czuwała bardzo przejęta swoją rolą Pani Beata Kobylska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Osieku.
GALERIA
11/02/2013 MS


Koło Seniora działa jako sekcja w GOK-u od kilku lat. Najpierw był to Klub Seniora , który powstał w ramach projektu realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w w Osieku. Projekt trwał od grudnia 2008 do września 2009 roku. W ramach projektu seniorzy uczestniczyli w wielu imprezach środowiskowych , wycieczkach bliższych i dalszych . Kiedy projekt się skończył seniorzy postanowili , że chcą się nadal spotykać.
Teraz kilka słów o tym jak nasi seniorzy spędzają czas.
Niektórzy bardzo lubią wspominać dawne czasy. Dlatego staramy się aby mogli obejrzeć ciekawe miejsca związane z historią naszego regionu i nie tylko .
W związku z tym zorganizowaliśmy wycieczkę do Rypina gdzie pracownicy muzeum przeprowadzili z seniorami bardzo ciekawe zajęcia praktyczne związane z historią naszego regionu. Seniorzy dbają także o swoje zdrowie. Kilka razy w roku organizujemy spotkania z lekarzami, fizjoterapeutą oraz z przedstawicielami instytucji wspomagających seniorów.
Kolejną pasją seniorów są spacery z kijkami. Kilkoro chodzi na spacery systematycznie inni sporadycznie ..Kilkunastu członków grupy odkryło w sobie talent aktorski.. Owocem tego był przygotowany pod kierunkiem pani Marzeny Sadowskiej spektakl pod tytułem ,,A KIEDY MNIE JUŻ NIE BĘDZIE'' Seniorzy występowali kilka razy w Osieku i raz gościnnie w Bobrowie. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Wiele osób , które nie mogły obejrzeć przedstawienia bezpośrednio miały szansę zobaczyć je na płycie.
Mimo swojego wieku są to ludzie pełni energii i ciekawi świata.. Każdą z organizowanych imprez staramy się dokumentować kilkoma zdjęciami. Wiele z nich znajduje się w kronice GOK-u oraz w kronice Koła Seniora.
Zdjęcia z ostatnich kilku imprez zostały umieszczone w galerii zdjęć